• Strana
  • 1

TOPIC: Sastav: Covek samo srcem dobro vidi (Mali princ)

Sastav: Covek samo srcem dobro vidi (Mali princ) #1

• SaKaL
  • SaKaL's Avatar
  • NOW ONLINE
  • Administrator
  • Istina je negde tamo...
  • Thank you received: 4
Sastav koji govori o "Malom princu" i porukama koje ovo sjajno delo prenosi svima nama. Lepota je svugde oko nas i samo je treabamo primetiti.
ISEČAK IZ SASTAVA: ...Brinući o njoj, pazeći je i štiteći, hraneći je vodom i svojom ljubavlju, učinio je da ona postane izuzetna ne samo za sebe, već i za njega. Koliko je samo bio razočaran kada je shvatio da takvih ruža, kao što je njegova ima na hiljade....
Istina je negde tamo...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Sastav: Covek samo srcem dobro vidi (Mali princ) #2

• ena
  • ena's Avatar
molim vas treba mi hitno sastav na ovu temu,sutra imam pismeni

Odg: Sastav: Covek samo srcem dobro vidi (Mali princ) #3

• SaKaL
  • SaKaL's Avatar
  • NOW ONLINE
  • Administrator
ČOVEK SAMO SRCEM DOBRO VIDI

Kada čovek gleda srcem,sve se vidi drugačije nego očima. Očima se može primetiti samo spoljašnji
izgled koji ništa ne govori o čovekovim osećanjima niti o ćudi. Naša najveća greška je u tome što najčešće
rasunujemo po spoljnom izgledu,a nikad ne obratimo pažnju na ono što naše srce zapaža i ono što njemu smeta
ili prija. Prijatelji koje nanemo srcem su nam uvek najodaniji i najpouzdaniji. Oni nam uvek veruju tako da i mi
njima treba da verujemo. Takva prijateljstva trebamo čuvati kao lampe, i od najmanjeg daška vetra da njihov
plamen i sjaj nimalo ne bismo oštetili.
Na kraju,iako nas oči budu prve povukle,potrudimo se da zapitamo i naše srce za mišljenje jer bi nam
to uvek moglo biti od pomoći da nanemo pravog prijatelja.
Istina je negde tamo...

Odg: Sastav: Covek samo srcem dobro vidi (Mali princ) #4

• SaKaL
  • SaKaL's Avatar
  • NOW ONLINE
  • Administrator
Iz ženskog ugla:

Ljudi sada ne umeju da cene ono što imaju,ne umeju da čuvaju ono što vole,ne umeju više ni da vole.
Ceo svet ,mnogo osoba i ostale stvari uglavnom gledaju samo spolja. Unutrašnjost im više nije ni bitna.
Da,takva sam i ja ponekad bila,sada sam napokon shvatila neke stvari. Kada čovek vidi neku osobu koja mu se
fizički ne svina,odmah počne da je ismeva i da daje neukusne komentare,ne mogu reći „komplimente“. Ali kada
upozna tu osobu,shvati da je bolja od mnogih koje su mu se fizički svinale,možda čak bolja i od njega samog.
Često takve osobe znaju i da vole,za razliku od mnogih.
Moje mišljenje o tome je promenila baš jedna osoba koja mi se fizički nije toliko dopala,ali koju sam
zavolela kao osobu, baš zato što sam je gledala srcem.
Istina je negde tamo...

Odg: Sastav: Covek samo srcem dobro vidi (Mali princ) #5

• SaKaL
  • SaKaL's Avatar
  • NOW ONLINE
  • Administrator

Mi često propuštamo prilike,ali dok verujemo našem srcu,ne možemo napraviti velike greške. Prijatelji
su nekako kao zvezde,ne vidimo ih stalno, ali znamo da su tu. Oni su osobe koje nas najlakše mogu povrediti,jer
njima dajemo naše srce. Naše srce možemo posmatrati,recimo,kao papir. Prijatelji drže u svojim rukama taj
papir i mogu ga zgužvati i baciti,ili ga mogu dobro čuvati. Pravi prijatelji će ga,naravno,dobro čuvati,dok će oni
koji nam to nisu,nemarno baciti taj papir. Neki ljudi protraće svoj život u traženju mana drugim ljudima,dok bi
trebalo da zaborave na mane i posvete se traženju vrlina. Niko nije savršen. Ljudi nisu savršeni,ali neki to
zaboravljaju. Trebalo bi da budemo svesni našeg nesavršenstva i da probamo da ga popravimo. Neki ljudi kažu
da se postaje savršen zahvaljujući nečijoj ljubavi. Zato pokušajte da zaslužite nečiju ljubav.
Mislim da niko ne pamti šta smo rekli ili učinili,ali da svi dobro pamte kako su se zbog nas osećali.
Zato se trudite da se ljudi u vašoj blizini osećaju dobro.
Istina je negde tamo...

Odg: Sastav: Covek samo srcem dobro vidi (Mali princ) #6

• SaKaL
  • SaKaL's Avatar
  • NOW ONLINE
  • Administrator

Srce nekad ume da odluči ili kaže nešto pametnije od uma. Naravno,ne kažem da je srce uvek u
pravu,naprotiv,nije,ali je srce u većini slučajeva u pravu. Nijedno iskreno prijateljstvo nije sagraneno bez
ljubavi,jer srce je to koje nam je govorilo da je to prava osoba za naše prijateljstvo. Kakva bi prijateljstva bila
bez ljubavi? Iskreno,verujem da bi bila grozna. Jer mi prijatelje prvo upoznamo srcem,pa tek onda očima i
razumom. Jer, prijateljstvo je nešto najlepše na svetu,iako je pravih prijatelja jako malo. To je nešto što se uvek
pamti,do kraja života. Zato treba prijatelje ili bilo koga drugog upoznati prvo srcem,pa tek onda očima, jer u
tom slučaju ako bude krenulo loše,naše srce će patiti,a ne naše oči,
Moje iskreno mišljenje je da pre nego što o nekome donesete neki zaključak, pitajte vaše srce da li se
slaže sa tim,i poslušajte ga jer dobro vidimo samo srcem. Tako ćete praviti mnogo manje greške,i posle se zbog
te odluke nećete kajati!
Istina je negde tamo...
  • Strana
  • 1

Activity Feed